Najlepsza restauracja w Białymstoku

§

Restauracja Forma to najlepsza restauracja w Białymstoku, która została wyróżniona w prestiżowym francuskim przewodniku kulinarnym Gault&Millau. Mieszczący się w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej lokal to idealne miejsce dla osób stroniących od gwaru miasta. O wysoki poziom oferowanych w lokalu usług z należytą starannością dbają doświadczony szef kuchni oraz profesjonalna obsługa kelnerska.

Specjalnością Restauracji Forma są dania kuchni polskiej i europejskiej w oryginalnej, nowoczesnej interpretacji. Menu lokalu składa się z kilkunastu potraw, których składniki zmieniają się w zależności od danej pory roku. Wszystkie dania a la carte tworzymy w oparciu o świeże sezonowe produkty pochodzące od sprawdzonych lokalnych dostawców. Potrawy dla wegan i osób na diecie bezglutenowej przygotowujemy spoza karty i na bieżąco. Zachęcamy również do spróbowania dań z naszego menu degustacyjnego, które zostało skomponowane specjalnie na potrzeby naszych Gości. Dla dzieci przygotowaliśmy oddzielne menu, w którym znalazły się ich ulubione kulinarne specjały. Amatorom słodkości polecamy znakomite desery.

Naszym Gościom proponujemy szeroki wybór alkoholi z najwyższej półki. Koneserom mocnych trunków szczególnie polecamy Yamazaki – japońską whiskey uznawaną za najlepszą na świecie. Miłośnicy koniaków, brandy i win również znajdą u nas coś dla siebie.

Restauracja Forma to idealne miejsce na spotkania – doskonale sprawdza się jako miejsce na business lunch, popołudniową kawę, kameralny obiad czy romantyczną kolację dla dwojga. W lokalu organizowane są imprezy okolicznościowe, przyjęcia rodzinne, komunie i chrzciny. Specjalizujemy się również w obsłudze targów i bankietów firmowych – w zależności od potrzeb możemy zaaranżować restauracyjną przestrzeń w dowolny sposób.

Restauracja Forma jest przyjazna rodzinom z dziećmi – do ich dyspozycji pozostaje kącik zabaw. W sezonie letnim przy lokalu na błoniach Opery i Filharmonii Podlaskiej funkcjonuje ogródek.

Najlepsza restauracja? To restauracja Forma – Białystok!