Restauracja „Forma”

Krótka karta menu, by wszystko było świeże. Dania na talerzu zmieniają się jak pory roku. Specjalność – kuchnia polska, ale w nowoczesnej interpretacji. Z temperamentem, wierna ideom slow food. Restauracja „Forma” w Operze Podlaskiej zaprasza.

Forma – kulinarna przystań w miejscu, które w krótkim czasie stało się sercem kultury w północno-wschodniej Polsce. To miejsce dla osób, które cenią sobie poznawanie nowych smaków i wysoką jakość produktów. To także przystań dla tych, którzy chcą się schować przed pędzącym wokół światem, by zażyć rozkoszy podniebienia. W restauracji dominuje nowoczesna kuchnia polska. Sezonowa i tworzona z lokalnych produktów. W karcie są dania z różnych typów mięs: wołowina, wieprzowina, ryby, ale też dziczyzna, czy kaczki i gęsi. Dania dla dzieci, wegan, czy osób na diecie bezglutenowej przygotowywane są spoza karty i na bieżąco.

Alkohole to tzw. półka wysoka. Królem jest japońska whisky Yamazaki, która jest uznana za najlepszą na świecie. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy koniaków, brandy, czy win z różnych zakątków świata. Za barem pracują fachowcy, którzy bez problemu skomponują nam kolorowy koktajl.

To idealne miejsce zarówno na biznes lunch, rodzinny obiad czy popołudniową kawę z przyjaciółmi. Świetnie udają się tutaj targi, firmowe bankiety czy przyjęcia rodzinne i okolicznościowe uroczystości.

Choć restauracja Forma to nowość na białostockim rynku gastronomicznym to tworzą ją ludzie, których wiedza i umiejętności wywodzą się z renomowanego Dworu Czarneckiego.